Artykuł sponsorowany

Rodzaje rolet wewnętrznych i ich charakterystyka

Rodzaje rolet wewnętrznych i ich charakterystyka

Rolety wewnętrzne to nie tylko praktyczne rozwiązanie do zasłaniania okien, ale także istotny element dekoracyjny wnętrz. Dostępne są w różnych kolorach, wzorach i materiałach, dzięki czemu można dopasować je do każdego stylu aranżacji. Warto poznać rodzaje rolet wewnętrznych oraz ich charakterystykę, aby wybrać najbardziej odpowiednią opcję dla swojego mieszkania czy biura.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje rolet wewnętrznych?

Rolety rzymskie to jeden z najbardziej popularnych rodzajów rolet wewnętrznych. Charakteryzują się eleganckim wyglądem, który idealnie wpisuje się w klasyczne i nowoczesne wnętrza. Są wykonane z tkaniny, która podczas podnoszenia rolety układa się w równomiernie rozłożone fałdy. Dzięki temu rolety rzymskie są nie tylko praktyczne, ale także stanowią ciekawy element dekoracyjny. Można je montować na ścianie, suficie lub bezpośrednio na ramie okiennej. Rolety rzymskie dostępne są w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do każdego wnętrza.

Rolety w Oświęcimiu typu dzień-noc to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na regulację ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Są wykonane z dwóch warstw tkaniny, z których jedna jest przeźroczysta, a druga nieprzeźroczysta. Dzięki temu można dowolnie zmieniać położenie tkanin względem siebie, uzyskując efekt zasłonięcia lub przesłonięcia okna. Rolety dzień-noc są idealne do sypialni, salonu czy biura, gdzie potrzebujemy zarówno komfortu, jak i prywatności. 

Rolety plisowane to kolejny rodzaj rolet wewnętrznych, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Ich główną zaletą jest oszczędność miejsca. W przeciwieństwie do innych rolet, plisy nie zwijają się na górze okna, ale składają się na wzór harmonijki. Dzięki temu zajmują niewiele miejsca i sprawdzają się nawet przy małych oknach. Rolety plisowane są również łatwe w montażu. Można je przymocować bezpośrednio do ramy okiennej za pomocą specjalnych uchwytów.

Rolety z kasetą to rodzaj rolet wewnętrznych, które cechują się wysoką estetyką i trwałością. Tkanina rolety jest zamocowana w specjalnej kasecie, która chroni ją przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Kasetę można montować na ścianie, suficie lub ramie okiennej, co pozwala na swobodne dopasowanie do różnych typów okien. Rolety z kasetą są szczególnie polecane do pomieszczeń o dużym nasłonecznieniu, ponieważ tkanina jest dodatkowo chroniona przed blaknięciem.