Artykuł sponsorowany

Okulary jako stylowy dodatek do każdej stylizacji

Okulary jako stylowy dodatek do każdej stylizacji

Okulary to nie tylko praktyczne narzędzie poprawiające naszą jakość życia, ale także modny dodatek, który może dodać uroku każdej stylizacji. W dzisiejszych czasach, okulary przestały być jedynie przedmiotem użytku codziennego, a stały się istotnym elementem naszego wyglądu. W poniższym artykule dowiesz się, jak dobrać odpowiednie oprawki do swojej twarzy, jakie trendy panują w świecie okularów oraz jak dbać o swoje ulubione oprawki.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Dobór odpowiednich okularów jest kluczowy dla osiągnięcia harmonii w naszym wyglądzie. Okulary powinny równoważyć cechy twarzy i podkreślać jej atuty. Dla osób o owalnym kształcie twarzy, dobrze sprawdzą się okulary o prostokątnych ramkach, które dodadzą konturów. Natomiast osoby o kwadratowej twarzy powinny postawić na okulary o zaokrąglonych kształtach, które złagodzą rysy. W przypadku trójkątnej twarzy, warto wybrać oprawki o delikatnych ramkach lub bezramowe, które nie przytłoczą dolnej części twarzy.

W świecie okularów fashion obserwujemy wiele ciekawych trendów, które warto znać, aby być na bieżąco z modą. Przede wszystkim, w ostatnich sezonach dominują okulary o dużych i wyrazistych ramkach, które dodają charakteru każdej stylizacji. Ponadto, modne są także okulary w stylu retro – zarówno te nawiązujące do lat 70. czy 80., jak i te inspirowane stylem vintage. Warto również zwrócić uwagę na okulary z nietypowymi detalami, takimi jak zdobienia czy nietuzinkowe kształty ram.

W jaki sposób dbać o swoje ulubione oprawki?

Aby cieszyć się swoimi ulubionymi okularami jak najdłużej, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu szkieł oraz ramki za pomocą specjalnych płynów i ściereczek. Ponadto, warto unikać noszenia okularów na głowie czy opuszczania ich na twarzy, co może prowadzić do rozluźnienia zawiasów. Warto również zainwestować w etui na okulary, które ochroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed działaniem promieni słonecznych.