Artykuł sponsorowany

Jakie są najnowsze trendy w dziedzinie dekorowania sal weselnych?

Jakie są najnowsze trendy w dziedzinie dekorowania sal weselnych?

W ostatnich latach, trendy w dekoracji sal weselnych uległy znacznym zmianom. Coraz więcej par młodych decyduje się na nietypowe i oryginalne rozwiązania, które sprawią, że ich ślub będzie wyjątkowy i niezapomniany. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze i najbardziej modne tendencje w dekorowaniu sal weselnych, które z pewnością zainspirują wiele przyszłych małżeństw.

Eko-styl i naturalne materiały

Jednym z najpopularniejszych trendów w dekoracji sal weselnych jest tzw. eko-styl. Wybierając ten kierunek, pary młode stawiają na ekologiczne i naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy szkło. Dekoracje wykonane z żywych kwiatów, gałązek drzew czy traw są nie tylko piękne, ale również przyjazne dla środowiska. Ponadto, coraz częściej wykorzystuje się także rośliny doniczkowe, które po weselu mogą zostać przekazane gościom jako upominki lub posłużyć do dekoracji własnego mieszkania. W eko-stylu ważna jest również dbałość o szczegóły – np. zastępując plastikowe słomki papierowymi czy serwując potrawy na biodegradowalnych talerzach.

Boho i rustykalny styl

Kolejnym trendem, który zdobywa coraz większą popularność w dekoracjach weselnych, jest styl boho oraz rustykalny. Obie te tendencje łączy miłość do przyrody, prostoty i swobodnego podejścia do aranżacji przestrzeni. W stylu boho królują przede wszystkim kwiaty – zarówno w bukietach panny młodej, jak i we wszelkich dekoracjach. Nie można także zapomnieć o makramach, które doskonale wpisują się w tę estetykę. Rustykalny styl natomiast charakteryzuje się prostotą i naturalnością – drewniane stoły, lniane obrusy czy szklane naczynia to tylko niektóre z elementów, które warto wykorzystać w tym przypadku.

Personalizacja i interaktywne elementy

W dobie mediów społecznościowych i możliwości dzielenia się każdym aspektem swojego życia, coraz więcej par decyduje się na personalizację dekoracji weselnych. Dzięki temu, ślub staje się jeszcze bardziej wyjątkowy i niepowtarzalny. Można to zrobić na wiele sposobów – np. poprzez zamówienie spersonalizowanych podziękowań dla gości, wykonanie tablicy z imionami nowożeńców czy umieszczenie ich inicjałów na balonach w salach weselnych w Oświęcimiu. Dodatkowo, warto pomyśleć o wprowadzeniu interaktywnych elementów, takich jak fotobudka, stół z księgą gości czy specjalne miejsce do robienia zdjęć z rekwizytami.